BMC ACOTASP-06 FİLTRE KİTİ
BMC ACOTASP-06 FİLTRE KİTİ

BMC ACOTASP-06 FİLTRE KİTİ

Fiyat : ₺16.725,00(KDV Dahil)

Adet

Artır Azalt
FORD FOCUS II 2.5 RS    305 2009 > 2010 JZDA

Motor hava aspirasyonu ve filtrelemesi için eksiksiz bir kittir. 
Bu cihaz esas olarak dinamik girişli silindirik bir hava filtresi içeren, karbon fiberden yapılmış oval şekilli bir hava kutusundan oluşur. 
OTA kiti, orijinal araç filtreleme kutusunun (stok hava kutusu) tamamen yerini alır. 
"WP", ağır arazi koşulları ve zorlu ortamlar (su, çöl) için özel olarak tasarlanmış yeni OTA serisi olan Su Geçirmez anlamına gelir. 
Genellikle orijinal araba hava kutuları, havanın motor tarafından azaltılmış kesitli tüpler yoluyla bir "depresyon rejiminde" geri çağrıldığı bir durumda çalışır, böylece emme hattı boyunca yüksek yük düşüşüne neden olur. 
OTA cihazı, dinamik girişiyle bir "basınç rejiminde" çalışır, dolayısıyla hava basıncının dinamik etkisinden yararlanarak motora sabit ve yüksek nominal hava miktarı sağlar. 
OTA sistemi, yüksek montaj çok yönlülüğü sunan oval şekline ek olarak, iç kısmında havanın motora giden akışkan dinamiğini optimize eden teknik çözümler sunar. 
Özellikle hava kutusu içerisinde hava çıkışına yakın bölgede yer alan "TROMPET" adı verilen yenilikçi eleman, şekli sayesinde hava akışının motora iletilmesini kolaylaştırıp optimize ederek hava akışının azalmasına neden olur. 
Bu çözüm, motor emme hattı boyunca basınç düşüşünü azaltır ve aynı zamanda hareket eden arabanın hızından kaynaklanan havanın dinamik basıncı potansiyelinden yararlanır. 
Hava kutusunun içindeki hava filtresi, havadaki sınırlı basınç düşüşüne karşı yüksek filtreleme verimliliği sağlayan, çok katmanlı, önceden yağlanmış bir filtreleme malzemesinden yapılmıştır. 
Hava filtresi, aspirasyon aşamasında motora gelen hava akışındaki tüm unsurlardan (artık, kum, toz vb…) motoru koruma işlevine sahiptir. 
BMC hava filtresi, maksimum hava akışını sağlamak için çok düşük bir düşüşe (yani motor tarafındaki hava akışı ile hava giriş tarafındaki hava akışı arasındaki basınç farkına) sahiptir. 
BMC hava filtresi rejenere edilerek tekrar kullanılabilir. Doygunluk seviyesine ulaşıldığında, ilgili rejenerasyon kiti aracılığıyla gerçekleştirilen yıkama ve yeniden yağlama işlemiyle filtreyi yenileyin.
 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR