Profesyonel Şanzıman Yağı Değişim Makinesi

Yağ değişimi için kullanılabilen bir yıkama makinesi. Kompakt, güvenilir ve tam otomatiktir. Her türlü otomatik şanzıman için kullanılabilir. 

Yeni yıkama makinesi Motul teknisyenlerinin saha tecrübesi sayesinde geliştirildi. Kompakt, güvenilir ve her türlü otomatik şanzıman üzerinde çalışmaya olanak tanıyan tam otomatiktir. İki elektronik terazisi, mıknatıslı yağ filtresi ve yazıcısı vardır.

Uzmanlarımız her 60 bin kilometrede, bu yağın değişmesini tavsiye eder. Bu durumda her 60 bin, 120 bin ve 180 bin kilometrede yağ değişimi yapmak gerekir.Aracınızın vites değişiminde zorluk yaşamaması, vites geçişlerinde gürültüye neden olmaması ve sert vites değişimleri nedeniyle sisteme zarar vermemesi için otomatik şanzıman yağı değişimlerinin düzenli olarak yapılması gerekir. Aksi halde bu olumsuzluklar sürüş konforunuzu bozacağı gibi aracınızın sisteminde kalıcı hasarlara neden olabilir.

Şanzıman yağının tamamen değiştirilmesi kontaminasyonun ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Temiz bir yağlama çevriminde yeni şanzıman yağı tam potansiyeline ulaşır ve uzun süreli sonuçlar sunar. Şanzıman bakımını yaptıran araç sahipleri sorunsuz vites değiştirme, daha iyi sürüş konforu sağlama, aşınma ve yıpranmalara karşı  koruma, en doğru şanzıman bakımının yapılması, yüksek bakım masraflarından kurtulmak gibi bir çok avantaja sahip olur.

Mağazamızda şanzıman yağı değişiminiz profosyonel ellerde yapılmaktadır.

 

Mağaza adresimizi görüntülemek için tıklayınız.

 

Şanzıman Yağları

Multi ATF

 

Çok geniş bir üretici yelpazesini kapsayan hidrolik ve mekanik sistemlerle birlikte geleneksel otomatik şanzımanlar, tork konvertörleri ve hidrolik direksiyon için %100 sentetik çok fonksiyonlu Otomatik Şanzıman Yağı (ATF) ve Dexron veya Mercon’u belirten sistemler için. CVT veya DCT otomatik şanzımanlarda kullanılmaz! 

 

Multi ATF hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

 

ATF VI

 

%100 sentetik düşük viskoziteli Otomatik Şanzıman yağı. Özellikle Dexron VI belirtildiğinde GM ve Opel tarafından veya Mercon LV belirtildiğinde Ford tarafından otomatik şanzımanlar için. CVT veya DCT şanzımanlarda kullanılmamalıdır! 

ATF VI hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

 

 

Multi DCTF

 

DCT dişli kutusu tipi için özel olarak tasarlanmış yüksek performanslı Technosynthese® Şanzıman Yağı. Çift Kuru Debriyaj veya Çift Islak Debriyaj Şanzıman tasarımına sahip DCT dişli kutuları ile donatılmış çok çeşitli araçlarda kullanıma uygundur. 

 

Multi DCTF hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

 

Multi CVTF

 

CVT şanzıman tipi için Technosynthese® Şanzıman yağı. Zincir/kasnak veya kayış/kasnak tasarımı kullanan CVT dişli kutuları ile donatılmış çok çeşitli araçlarda kullanıma uygundur. 

 

Multi CVTF hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

 

Dexron III

 

DEXRON veya MERCON standardının gerekli olduğu otomatik şanzımanlar için Technosynthese® sıvısı. Otomatik vites kutuları tork konvertörleri, hidrolik direksiyon sistemleri, tekne geri vites dişlileri, hidrostatik şanzıman ve hidrolik veya mekanik sistemler için geçerlidir.

 

Dexron III hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR