BMC HAVA FİLTRESİ TARİHİ

        BMC, otomobil ve motosiklet hava filtreleri üretiminde dünya liderlerinden biridir. Genel merkezi İtalya’da bulunan markanın dünya çapında 90’dan fazla distribütörü ile kullanıcılarına en iyi performansı sunmayı hedefleyen marka ülkemizde sadece AtaşehirGarage tarafından temsil edilmektedir. Şampiyonların seçimi olan BMC, uzun yıllardır olduğu gibi son 4 yıldır da Formula 1, Moto GP, WRC, LeMans, World Superbike, DTM, Subaru Super GT’de şampiyon olan 14 resmi takıma tedarikçi ve sponsor olmuştur. Ülkemizin SüperBike’daki gururu Toprak RAZGATLIOĞLU ve Moto GP Şampiyonu Fabio Quartararo ile BMC Tercih eden takımlar geçtiğimiz yıl 6. kez şampiyon sürücü unvanına ulaşmıştır. BMC, farklı alanlar için otomobil ve motosiklet kullanıcılarına değişik tiplerde hava filtreleri dizayn etmiştir;

  • Kutu İçi Performans filtreleri
  • Yarış tipi soğuk havfa kitleri
  • Konik (açık) hava filtreleri
  • Karbon yarış tipi hava filtreleri

 

 

 

 

 

  OTOMOBİL KUTU İÇİ PERFORMANS HAVA FİLTRELERİ

Otomobil grubunda da BMC Lamborghini, Ferrari Porsche gibi süper otomobillerde standart donanım olarak kullanılacak kadar yüksek kaliteye sahiptir. Motorunuzun nefes alması, tüm marka ve tasarımcılar için zorunluluktur. BMC hava filtreleri pamuklu yapısı sayesinde motora giren hava akış kalitesini artırır ve katmanlı yapısı sayesinde havada bulunan 7 mikrondan büyük partikülleri %97,5 oranında yakalar. Motorunuzun ihtiyacı olan temiz havayı maksimum hava gerçirgenliği ile sağlar.

 

 

 

 

 

MOTOSİKLET KUTU İÇİ PERFORMANS HAVA FİLTRELERİ

 

BMC farklı kullanım yapısına sahip birçok motosiklet segmentine (racing, scooter, enduro, tourer vs.) hitap eden oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Performans tipi kutu içi hava filtreleri pist yarışları ve performanslı sokak kullanımları için üretilmektedir. Orijinal hava filtreleri ile aynı ölçülerde ve hava filtresi kazanına birebir uyumlu olacak şekilde dizayn edilmiştir. Yüksek emiş gücü ile motorunuzun performansını gözle görülür şekilde artırırken, yakıt tasarrufu elde edildiği de yapılan testlerde açıkça görülmektedir.

 

 

 

 

 

KONİK (AÇIK) PERFORMANS HAVA FİLTRELERİ

 

BMC konik filtreler, orijinal hava kutusunu çıkarmanıza ve uzun ömür, daha iyi performans ve değiştirme kolaylığı sağlamanıza olanak tanır. Boyutlarına göre farklılık gösteren çeşitli versiyonlara sahiptir. Doğru boyutu seçmek için hava kutusunu çıkardıktan sonra ne kadar alanınız olduğunu doğrulayın. Alana uyan bir boyutu seçin (çok büyük değil). Mümkünse, hava akışı darboğazlarından kaçının. Giriş çapınızı ölçün ve BMC hava filtresinin giriş çapıyla karşılaştırın.  

İpucu: Redüktörler mevcuttur, bu nedenle iki ölçüm farklılık gösterebilir ve bağlantı redüktörleri ile bu farklılık birbirine uyarlanabilir.

 

BMC ayrıca, hava giriş sistemi tarafından sağlanan stokiyometrik oranı optimize etmek için ecu’nuzu programlatmanızı önerir.

Bu filtreler aşağıdaki sürümlerde mevcuttur;

-Basit bir yanal hava akımı ile FBSA (Tek Hava)

-Yanal ve merkezi hava akımı ile FBTW (İkiz Hava)

 

 

AÇIK HAVA FİLTRESİ KİTLERİ

 

 

Aracın OEM hava kutusunu tamamen değiştirmek için tasarlanmış bir hava giriş sistemidir. Hem güç (HP) hem de tork (N · m) açısından motor performansını artırmak için tasarlanmıştır.

 

DIA, CDA ve OTA, yukarıda yer alan ürün arama çubuğuyla bulunabilecek birkaç özel sürüm olmasına rağmen Evrensel Ürünlerdir: Özel Kitler. Aracınızın belirli bir giriş sistemi yoksa, Evrensel Sürüm ihtiyacınız olan şeydir.

 

DIA – DOĞRUDAN EMME HAVA SİSTEMİ CDA – CARBON DYNAMIC AIRBOX OTA – OVAL TROMPET HAVA KUTUSU

Bmc’nin süper şarjlı dinamik hava kutusu oluşturma konusunda edindiği deneyim sayesinde BMC, Doğrudan Emme Hava Sistemini (DIA) ve Junior filtrasyon sistemini geliştirmiştir.

Bmc’nin en üst düzey ürünü olan Karbon Dinamik Hava Kutusu (CDA) felsefesi, özel yapısıyla aspire edilen havanın geleneksel sistemlere göre daha yüksek devir ve kapasitede motora taşınmasını sağlayan ve böylece motor performansında önemli kazanımlar sağlayan bir sistem olan DIA’nın arkasında yer almaktadır.

 

ÇAP, bir hava akışı saptırıcısı ve yeniden kullanılabilir bir filtreleme elemanı içeren plastik bir hava kutusundan oluşur. Üniversal kit ayrıca, hava kutusunun içine temiz hava taşımak için esnek bir tüp, standart uygulamalarda kuruluma izin vermek için bir konektör manşonu ve iki redüktör içerir.

CDA filtreleme sistemi (patentli), yıkanabilir, rejenere edilebilir bir filtre içeren silindirik şekilli bir Karbon Hava Kutusudur.

Dinamik hava girişi sayesinde, hava kutusuna daha hızlı ve daha fazla temiz hava akışı sağlayan ve motor performansını artırmaya yardımcı olan gerçek bir süper şarj sistemi oluşturabilir:

– Güç

– Moment

CDA iki farklı versiyonda mevcuttur:

Evrensel: Çoğu araç için uygun

 

Özel: Bireysel bileşenlerle özelleştirilmiş

Oval Trompet Hava Kutusu, motor hava aspirasyonu ve filtrasyonu için patentli bir komple kittir. Hava kutusunun oval şekli, cihazın montajı için çok yönlülük sağlamak üzere tasarlanmıştır. 5 Kat “gerçek” karbon fiberden yapılmış bir hava kutusu ile ısı kaynaklarından yüksek ısı yalıtımı. Azaltılmış damlalarla yüksek filtrasyon verimliliği sağlayan rejenere edilebilir malzemeli hava filtresi.

Oval Trompet: “Trompet” adı verilen yenilikçi bir sistem / hava konvektörü sunarak hava akışının kanalize edilmesi, taşınması ve artırılması için sofistike ve tasarlanmış iç sistem. Hava çıkış tarafındaki OTA cihazının içine yerleştirilen trompet, kendine özgü şeklinin verdiği dinamik aktarımdan yararlanarak motora giden hava miktarını daha da artırmayı sağlar.

 

Sızdırmazlık sistemine sahip hava kutusu, bileşenler arasında en iyi sızdırmazlığı garanti etmeyi sağlar. Bu da cihazın herhangi bir Rpm’de en iyi basınç sızdırmazlığını sağlar.

 

 

BMC PERFORMANS HAVA FİLTRESİ NASIL YENİLENİR?

 

BMC PERFORMANS FİLTRE TEMİZLEME KİTİ

Kit, özel bir BMC temizleme deterjanı ve bir yağlama spreyi içerir.

 

En iyi performans ve uzun hizmet ömrü sağlamak için filtrenin (yıkama + yağ uygulaması) her 10.000 – 15.000 km’de bir yenilenmesini öneririz. (Bu değer kabaca bir tahmindir ve iklim koşullarına ve aracın kullanıldığı zemine (kum, toprak yol vb.) göre değişiklik gösterebilir.)

 

 

BMC FİLTRE NASIL TEMZİLENİR?

1.Temizleyicinizi Uygulayın

BMC Hava Filtresi temizleyici deterjanı filtrenin her bölgesine gelecek şekilde uygulayın. Deterjanın üzerinde kurumasına izin vermeden 10 dakika kirlerin sökülmesi için bekleyin.

2. Filtrenizi Durulayın

BMC Hava Filtresini düşük basınçlı soğuk su ile durulayın. Deterjan gidene kadar durulamaya devam edin. Filtre çok kirli ise işlemi bir iki kez tekrar edin.

3. Filtrenizi Kurutun

Durulama işleminden sonra filtrenizi kurumaya bırakın. Yağlama için tamamen kuruduğundan emin olun.

4. Filtrenizi Yağlayın

BMC Hava Filtresi yağlama spreyini filtrenin her bölgesine gelecek şekilde 8-10 cm uzaklıktan uygulayın. Yağı çekmesi için bir miktar bekleyin. Kırmızı rengi aldıysa işlem tamamlanmıştır.

 

 

 

BMC WA200-500 HAVA FİLTRESİ TEMİZLEME KİTİ

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR